Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdj─?─?
Og??oszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wyb??r psa
Zanim nab─?dziemy psa
Pierwsza podr????
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierz─?ta
Nauka czysto??ci
??ywienie
Troska o zdrowie
Piel─?gnacja
K─?piel
Oczy i uszy
Sier??─? i pazury
Nades??ane artyku??y
Jak nie da─? si─? oszuka─? hodowcy i przygotowa─? na pierwsze wsp??lne dni.
Piel─?gnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa u┼╝ytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si─Ö

Nie mo┼╝esz si─Ö zalogowa─ç?
Popro┼Ť o nowe has┼éo
Losowa Fotka
Aktualnie online
Go┼Ťci online: 3

U┼╝ytkownik├│w online: 0

┼ü─ůcznie u┼╝ytkownik├│w: 1,967
Najnowszy u┼╝ytkownik: dojotka81
Ostatnio dodane zdj─?cia

Tina przed wizyt─? u...

Tina na wakacjach

Maja

spinki
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Wychowanie
 Drukuj temat
Siusianie w domu
Fifi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 09:07
Awatar

Pocz─?tkuj─?cy u??ytkownik

Post├│w: 16
Data rejestracji: 06.01.10

Witam wszystkich... tak apropo naszych piesk??w i ich za??atwiania si─? mam pytanie. Ot???? moja Fifi kochana nie do??─? (jak ju?? wiecie z forum) ,??e boi si─? wszystkiego to jeszcze nie za??atwia si─? na podw??rku Smile Od pocz─?tku co dziwne za??atwia??a si─? w domu grzecznie na gazet─?, kt??r─? po??o??y??am pod drzwiami (na szcz─???cie tam jest terakota nie dywan) i tam zawsze robi siusiu i kupk─?. Id─?c do znajomych, do rodziny te?? k??ad─? gazetk─? pod drzwiami i te?? tam si─? za??atwia grzecznie. Kilka razy na pocz─?tku tylko pamietam za??atwi??a si─? niestety na swoim pos??aniu;/ ale na szcz─???cie przyzwyczai??a sie do gazet Smile Od dawna ju?? i duuuu??o razy by??a na spacerkach i kr??tszych i d??u??szych ale NIGDY NIGDY NIGDY nie za??atwi??a si─? na podw??rku ;/ Ju?? nawet gazet─? jej k??ad??am na podw??rku ale to nic nie daje ;/ Dopiero po powrocie do domu leci na gazetk─? i za??atwia swoje potrzeby. Czy Wasze pieski te?? tak robi??y????
Edytowane przez eggforever dnia 20-06-2010 09:37
Fifi urodzona 5.10.2009 moja kochana przytulanka SmileGrin

Shihtzu
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 10:34
Awatar

Administrator

Post├│w: 920
Data rejestracji: 04.09.09

Ja my??l─?, ??e Fifi nie rozumie, ??e mo??e za??atwia─? si─? na dworze i ??e jest to dobre. Figu?? te?? tak robi??, potrafi?? by─? godzin─? na dworze i nie za??atwi?? si─? ani razu, a potem jak przychodzi?? do domu to od razu sika??. Jak j─? zach─?ci─? do za??atwiania si─? na dworze to nie wiem, Figu?? mia?? wtedy ok 4 miesi─?ce i nauczy?? si─? za??atwia─? na dworze od suczki moich rodzic??w, widzia??, ??e ona tak robi i zacz─??? te?? tak robi─?. A w domu spr??buj mo??e z kuwet─? z piaskiem, znam psy, kt??re za??atwiaj─? si─? do kuwety, a jak b─?dziesz tam mie─? piasek i nauczy si─? za??atwia─? do piasku w kuwecie to mo??e b─?dzie jej ??atwiej nauczy─? si─? za??atwia─? na dworze.

nina595
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 12:23
Awatar

Weteran

Post├│w: 801
Data rejestracji: 19.06.09

Ja robi??am jak napisa??am Shihtzu. Najpierw ma??a za??atwia??a si─? na szmatce (tak nauczyli hodowcy), ale by??o to nie wygodne bo wiadomo co godzin─? musia??am zminia─? t─? szmatk─?. Kupi??am wi─?c kuwet─? nauczy??a si─? szybciutko. By??o tak fajnie ??e postanowi??am zostawi─? j─? na kuwecie, a na dw??r to tylko spacerki dla dotlenienia, ale po miesi─?cu zcz─???a sika─? wsz─?dzie tylko nie w kuwecie. I zacz─???a si─? ostra praca z uczeniem na dworze. Na pocz─?tku te?? nic nie robi??a a tylko do domu wesz??a i ju?? siku, ale zacz─???am rob─? tak wtedy kiedy widzia??am ??e ju?? jej sie chce natychmiast wychodzi??am, ona wstrzymywa??a ale po pewnym czasie musia??a zrobi─?. Za ka??dym razem jak co?? zrobi??a to dostawa??a jak─??? ma??─? nagrod??wk─? (po pewnym czasie zacz─???a nawet tylko przykuca─? ??e niby co?? robi ??eby ciasteczko dosta─?). Ale niestety za??atwia??a sie nie tylko na dworze ale i w domu, ??eby j─? ca??akiem odzwyczai─? robi??am to samo tylko ??e wychodzi??am z ni─? coraz ??adziej (??eby nauczy??a si─? wstrzymuwa─? do nast─?pnego spaceru, bo na pocz─?tku nawet 10 ich by??o w ci─?gu dnia a p????niej stopniowo coraz mniej) i po pewnym (d??ugim) czasie nauczy??a si─?.

TIMONcia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 14:54
Awatar

Weteran

Post├│w: 756
Data rejestracji: 12.12.09

Z moim nie by??o k??opot??w. Nie wiem dlaczego, ale od razu zrozumia?? gdzie trzeba za??atwia─? swoje potrzeby Smile Odd razu je za??atwia?? na dworze. Oczywiscie jezeli nie ma kto z nim wyjsc (jeszcze jak by?? malutki) to zalatwial sie w domu. A Shihtzu Smile Ja mia??am kuwet─? z piaskiem , tylko 2x si─? na niej za??atwi??. Nie jest to wi─?c dobre rozwi─?zanie- pies nie jest kotem Grin Mi si─? wydaje, ??e jak zacznie w─?cha─? odchody innych zwierz─?t- b─?dzie robi??a tak samo. M??j chyba tak mia??, bo od zawsze pozwala??am mu w─?cha─? odchody itp. i on sie chyba dlatego tak szybko nauczyl Wink
Galeria zdj─?─? Timonka : http://shih-tzu.p...lbum_id=52
images45.fotosik.pl/326/b1c3c742881e29d7m.jpg

TIMONcia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 14:57
Awatar

Weteran

zapomnia??am doda─?, ??e Timon te?? cz─?sto tak robi, ??e tylko podnosi ??apk─?, ??eby go pochwwali─? Grin Podobnie jak Shanti Niny Smile

Sparky
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 18:10
Do??wiadczony u??ytkownik

Post├│w: 257
Data rejestracji: 30.01.10

Ja nie mialam poblemu ze sparkym od razu robil na dworze ale sprobuj pojsc kiedys na spacer z kolezanka ktora ma takze psa niech sie uczy na przykladzie .... to pomaga
SparkySmileSmile

Luneczka
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-05-2010 18:02
Nowicjusz

Post├│w: 7
Data rejestracji: 18.05.10

Od kiedy mozna uczyc czystosci pieska i jaki spos??b jest najlepszy,kazdy radzi inaczej wie c sama juz nie wiem??Prosze o wasza pomoc...Frown
LuneczkaWink

EmilyMily
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21-05-2010 18:22
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 183
Data rejestracji: 29.01.10

pieska trzeba uczy─? czysto??ci od samego pocz─?tki. Musisz wypr??bowa─? sama kilka sposob??w i sama wybra─?. Ale jak s??ysza??am, to pomys?? z matami dzia??a Smile
Grin Grin

shih-tzak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 11:36
Awatar

Weteran

Post├│w: 838
Data rejestracji: 05.03.10

m??j mia?? ta mat─?(pieluszka)i ze 2 razy sie na ni─? zesika??,a potem tylko j─? gryz??,i traktowa?? jak zabwk─?

TIMONcia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 12:15
Awatar

Weteran

moja przyjaci????ka ma yorka i w??a??nie ma t─? pieluszk─?, na kt??r─? sika i robi inne rzeczy (kupka). Ja si─? dziwi─?, bo wzi─?li sobie na odpowiedzialno??─? psa, a w og??le go nie wyprowadzaj─?... Frown A o to ich wym??wka: "bo trzeba go b─?dzie k─?pa─?"....

anulka0612
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 16:24
Nowicjusz

Post├│w: 6
Data rejestracji: 22.06.10

Witajcie!!! jak juz pisa??am w powitaniu uczymy sie sikac od wczoraj stosuje maty ...sa porozk??adane w miejscach "fajnych"Wink do sikania czyli pod sto??em , balkonem i kulturalnie w ??azience pod wanna Smile zobaczymy co z tego wyjdzie .... chcia??am jednak zapyta─? o sikanie w nocy ???? czy wasze pociechy sikaja i ile razy ??? kulka ma dopiero 4 miesiace i sika zaraz po przebudzeniu albo zaraz po tym jak si─? napije wody ??? a co z woda czy Wasze pieski maja dostep ca??y czas??? bo moja wypi??aby morze gdybym jej nie ogranicza??aFrown...pozdrawiam
WinkKULEX
SmilePozdrawiamy Wszystkich forumowicz??w i psiakiSmile

Sparky
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 16:28

Moj piesek po kupieniu byl jeszcze miesiac w domu ze wzgledu na szcepionki po miesiacu zaczelam z nim wychodzic na dwor i w nie caly tydzien zalapal ze siusia sie na dworze od tego czasu piszczy pod drzwiami jak chce wyjsc ...niektorzy stosuja te maty i inne jak maczanie pyszczka w moczu a moim zdaniem piesek szybko sam zalapie ze tak nie wolno przynajmniej moj za??apa?? od razu ja go wogole nie karcilam za to .....byle tylko na poczatku czesto wychodzic z pieskiem i zrozumie ......
SparkySmileSmile

anulka0612
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 17:16
Nowicjusz

Post├│w: 6
Data rejestracji: 22.06.10

dzi─?kuje za odpowiedz , ja wychodz─? z ma??─? cz─?sto ale niewiem czy tak cz─?sto wychodzi c??rka jak mnie niema , i tu jest problem ja wychodze z ma??─? to zaraz sika na tym samym trawniku juz j─? nauczy??am bo jest poj─?tna ....a co w nocy ???? sikaja pieski Wasze ????
WinkKULEX
SmilePozdrawiamy Wszystkich forumowicz??w i psiakiSmile

magdzipino
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 18:00
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 1541
Data rejestracji: 23.05.10

SmilePami─?tam jeszcze te czasy jak pinio robi?? w domciu siusiu i kupkeGrin ale nie robi ju?? tego od ponad miesi─?ca.zaradzilismy to w taki spos??b, ze wychodzili??my z nim na czeste spacerki, a jak juz nie zda??yli??my z siusianiem to te siu??ki co znale??li??my w domu to wytarli??my i to miejsce w kt??re narobi?? siusiu przetarlismy octem i nosek mu w to miejsce wsadzili??my ze stanowczym pytaniem, "co tutaj zrobi??e??-nie wolno", a z kupka to brali??my go do kupki i kazalismy mu na nia patrze─? i te?? m??wili??my "co tutaj zrobi??e??-nie wolno", i takim sposobem pino robi teraz swoje potrzeby na dworze.Co do nocy to Pino zsiusia?? sie pare razy ale do swojego kojca, i wtedy spa?? poza nim, ale to chyba z trzy razy, a tak to nie. ostatni spacer robimy z nim 21.30 a potem dopiero rano oko??o 5.00
Edytowane przez magdzipino dnia 23-06-2010 18:01
magda i pinoWink

Galeria zdj─?─? Pina: http://shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=55

Sparky
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 19:36

szczeniak nie umie wstrzymywac moczu i w nocy robi to jest nie uniknione ale jak doro??nie ( jedne pieski wczesniej moj mial 3 miesiace to juz "wo??a??" a inne pozniej nawet ) to wstrzymuje do rana i nie zrobi w domu
SparkySmileSmile

Lucky
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 08:01
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 66
Data rejestracji: 03.07.10

:);):(:)

nie mam
shih-tzak
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 14:16
Awatar

Weteran

Post├│w: 838
Data rejestracji: 05.03.10

w nocy...jak chce wyj??─? o 4.00,5.00 rano,to owszem Smile No i szczeniaki,bo od razu nie sygnalizuj─? tego,no i nie umiej─? wstrzymywa─?,dopiero p????niej zaczynaj─? wszystko "kuma─?"

lovepink
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 17:46
Awatar

Nowicjusz

Post├│w: 8
Data rejestracji: 07.03.11

Mam aktualnie ten sam problem-szeri wraca po d??uuuga??nych spacerach i robi na pieluszk─?-oczywi??cie na dworze nic a nic;/ Wychodzi??a ju?? ze znajomym pieskiem, kt??ry sika?? przy niej wielokrotnie, ale zdawa??a si─? wog??le nie zwraca─? na to uwagiSad

Mona
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 17:52
Awatar

SHIH-TZU maniak

Post├│w: 1442
Data rejestracji: 09.02.11

lovepink napisa??/a:
Mam aktualnie ten sam problem-szeri wraca po d??uuuga??nych spacerach i robi na pieluszk─?-oczywi??cie na dworze nic a nic;/ Wychodzi??a ju?? ze znajomym pieskiem, kt??ry sika?? przy niej wielokrotnie, ale zdawa??a si─? wog??le nie zwraca─? na to uwagiSad

Gdy si─? za??atwi na pieluszk─? to we?? ta pieluszk─? we?? Szeri na pole roz?????? pieluszk─? na trawniku i daj jej obw─?cha─? itd. powinna szybko za??apa─?Smile

shihtzusie.blox.pl
netka
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 18:15
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 117
Data rejestracji: 07.03.11

dzisiaj pierwszy dzien kiedy nasza malutka zaczela sikac do kuwety.W koncu zakonczylo sie bieganie za ni─? ze scierk─? i zmywanie siusiu
netka doda┼é/a nast─Öpuj─ůc─ů grafik─Ö:

[143.76Kb]

Przeskocz do forum:
Reklamy