Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 6

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,924
Najnowszy użytkownik: Ania Korcz
Ostatnio dodane zdjęcia

Miki 2012

Mój Timon

Miki

Morisek :*
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Wychowanie
 Drukuj temat
Siusianie w domu
Fifi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 11:07
Awatar

Początkujący użytkownik

Data rejestracji: 06.01.10

Witam wszystkich... tak apropo naszych piesków i ich załatwiania się mam pytanie. Otóż moja Fifi kochana nie dość (jak już wiecie z forum) ,że boi się wszystkiego to jeszcze nie załatwia się na podwórku Smile Od początku co dziwne załatwiała się w domu grzecznie na gazetę, którą położyłam pod drzwiami (na szczęście tam jest terakota nie dywan) i tam zawsze robi siusiu i kupkę. Idąc do znajomych, do rodziny też kładę gazetkę pod drzwiami i też tam się załatwia grzecznie. Kilka razy na początku tylko pamietam załatwiła się niestety na swoim posłaniu;/ ale na szczęście przyzwyczaiła sie do gazet Smile Od dawna już i duuuużo razy była na spacerkach i krótszych i dłuższych ale NIGDY NIGDY NIGDY nie załatwiła się na podwórku ;/ Już nawet gazetę jej kładłam na podwórku ale to nic nie daje ;/ Dopiero po powrocie do domu leci na gazetkę i załatwia swoje potrzeby. Czy Wasze pieski też tak robiły????
Edytowane przez eggforever dnia 20-06-2010 11:37
Fifi urodzona 5.10.2009 moja kochana przytulanka SmileGrin

Shihtzu
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 12:34
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 04.09.09

Ja myślę, że Fifi nie rozumie, że może załatwiać się na dworze i że jest to dobre. Figuś też tak robił, potrafił być godzinę na dworze i nie załatwił się ani razu, a potem jak przychodził do domu to od razu sikał. Jak ją zachęcić do załatwiania się na dworze to nie wiem, Figuś miał wtedy ok 4 miesiące i nauczył się załatwiać na dworze od suczki moich rodziców, widział, że ona tak robi i zaczął też tak robić. A w domu spróbuj może z kuwetą z piaskiem, znam psy, które załatwiają się do kuwety, a jak będziesz tam mieć piasek i nauczy się załatwiać do piasku w kuwecie to może będzie jej łatwiej nauczyć się załatwiać na dworze.

nina595
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 13-04-2010 14:23
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 19.06.09

Ja robiłam jak napisałam Shihtzu. Najpierw mała załatwiała się na szmatce (tak nauczyli hodowcy), ale było to nie wygodne bo wiadomo co godzinę musiałam zminiać tą szmatkę. Kupiłam więc kuwetę nauczyła się szybciutko. Było tak fajnie że postanowiłam zostawić ją na kuwecie, a na dwór to tylko spacerki dla dotlenienia, ale po miesiącu zczęła sikać wszędzie tylko nie w kuwecie. I zaczęła się ostra praca z uczeniem na dworze. Na początku też nic nie robiła a tylko do domu weszła i już siku, ale zaczęłam robć tak wtedy kiedy widziałam że już jej sie chce natychmiast wychodziłam, ona wstrzymywała ale po pewnym czasie musiała zrobić. Za każdym razem jak coś zrobiła to dostawała jakąś małą nagrodówkę (po pewnym czasie zaczęła nawet tylko przykucać że niby coś robi żeby ciasteczko dostać). Ale niestety załatwiała sie nie tylko na dworze ale i w domu, żeby ją całakiem odzwyczaić robiłam to samo tylko że wychodziłam z nią coraz żadziej (żeby nauczyła się wstrzymuwać do następnego spaceru, bo na początku nawet 10 ich było w ciągu dnia a później stopniowo coraz mniej) i po pewnym (długim) czasie nauczyła się.

TIMONcia
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 16:54
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 12.12.09

Z moim nie było kłopotów. Nie wiem dlaczego, ale od razu zrozumiał gdzie trzeba załatwiać swoje potrzeby Smile Odd razu je załatwiał na dworze. Oczywiscie jezeli nie ma kto z nim wyjsc (jeszcze jak był malutki) to zalatwial sie w domu. A Shihtzu Smile Ja miałam kuwetę z piaskiem , tylko 2x się na niej załatwił. Nie jest to więc dobre rozwiązanie- pies nie jest kotem Grin Mi się wydaje, że jak zacznie wąchać odchody innych zwierząt- będzie robiła tak samo. Mój chyba tak miał, bo od zawsze pozwalałam mu wąchać odchody itp. i on sie chyba dlatego tak szybko nauczyl Wink
Galeria zdjęć Timonka : http://shih-tzu.p...lbum_id=52
images45.fotosik.pl/326/b1c3c742881e29d7m.jpg

TIMONcia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 16:57
Awatar

Weteran

zapomniałam dodać, że Timon też często tak robi, że tylko podnosi łapkę, żeby go pochwwalić Grin Podobnie jak Shanti Niny Smile

Sparky
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14-04-2010 20:10
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.01.10

Ja nie mialam poblemu ze sparkym od razu robil na dworze ale sprobuj pojsc kiedys na spacer z kolezanka ktora ma takze psa niech sie uczy na przykladzie .... to pomaga
SparkySmileSmile

Luneczka
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21-05-2010 20:02
Nowicjusz

Data rejestracji: 18.05.10

Od kiedy mozna uczyc czystosci pieska i jaki sposób jest najlepszy,kazdy radzi inaczej wie c sama juz nie wiem??Prosze o wasza pomoc...Frown
LuneczkaWink

EmilyMily
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21-05-2010 20:22
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 29.01.10

pieska trzeba uczyć czystości od samego początki. Musisz wypróbować sama kilka sposobów i sama wybrać. Ale jak słyszałam, to pomysł z matami działa Smile
Grin Grin

shih-tzak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 13:36
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 05.03.10

mój miał ta matę(pieluszka)i ze 2 razy sie na nią zesikał,a potem tylko ją gryzł,i traktował jak zabwkę

TIMONcia
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 19-06-2010 14:15
Awatar

Weteran

moja przyjaciółka ma yorka i właśnie ma tą pieluszkę, na którą sika i robi inne rzeczy (kupka). Ja się dziwię, bo wzięli sobie na odpowiedzialność psa, a w ogóle go nie wyprowadzają... Frown A o to ich wymówka: "bo trzeba go będzie kąpać"....

anulka0612
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 18:24
Nowicjusz

Data rejestracji: 22.06.10

Witajcie!!! jak juz pisałam w powitaniu uczymy sie sikac od wczoraj stosuje maty ...sa porozkładane w miejscach "fajnych"Wink do sikania czyli pod stołem , balkonem i kulturalnie w łazience pod wanna Smile zobaczymy co z tego wyjdzie .... chciałam jednak zapytać o sikanie w nocy ???? czy wasze pociechy sikaja i ile razy ??? kulka ma dopiero 4 miesiace i sika zaraz po przebudzeniu albo zaraz po tym jak się napije wody ??? a co z woda czy Wasze pieski maja dostep cały czas??? bo moja wypiłaby morze gdybym jej nie ograniczałaFrown...pozdrawiam
WinkKULEX
SmilePozdrawiamy Wszystkich forumowiczów i psiakiSmile

Sparky
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 18:28
Doświadczony użytkownik

Moj piesek po kupieniu byl jeszcze miesiac w domu ze wzgledu na szcepionki po miesiacu zaczelam z nim wychodzic na dwor i w nie caly tydzien zalapal ze siusia sie na dworze od tego czasu piszczy pod drzwiami jak chce wyjsc ...niektorzy stosuja te maty i inne jak maczanie pyszczka w moczu a moim zdaniem piesek szybko sam zalapie ze tak nie wolno przynajmniej moj załapał od razu ja go wogole nie karcilam za to .....byle tylko na poczatku czesto wychodzic z pieskiem i zrozumie ......
SparkySmileSmile

anulka0612
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 19:16
Nowicjusz

Data rejestracji: 22.06.10

dziękuje za odpowiedz , ja wychodzę z małą często ale niewiem czy tak często wychodzi córka jak mnie niema , i tu jest problem ja wychodze z małą to zaraz sika na tym samym trawniku juz ją nauczyłam bo jest pojętna ....a co w nocy ???? sikaja pieski Wasze ????
WinkKULEX
SmilePozdrawiamy Wszystkich forumowiczów i psiakiSmile

magdzipino
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 20:00
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 23.05.10

SmilePamiętam jeszcze te czasy jak pinio robił w domciu siusiu i kupkeGrin ale nie robi już tego od ponad miesiąca.zaradzilismy to w taki sposób, ze wychodziliśmy z nim na czeste spacerki, a jak juz nie zdażyliśmy z siusianiem to te siuśki co znaleźliśmy w domu to wytarliśmy i to miejsce w które narobił siusiu przetarlismy octem i nosek mu w to miejsce wsadziliśmy ze stanowczym pytaniem, "co tutaj zrobiłeś-nie wolno", a z kupka to braliśmy go do kupki i kazalismy mu na nia patrzeć i też mówiliśmy "co tutaj zrobiłeś-nie wolno", i takim sposobem pino robi teraz swoje potrzeby na dworze.Co do nocy to Pino zsiusiał sie pare razy ale do swojego kojca, i wtedy spał poza nim, ale to chyba z trzy razy, a tak to nie. ostatni spacer robimy z nim 21.30 a potem dopiero rano około 5.00
Edytowane przez magdzipino dnia 23-06-2010 20:01
magda i pinoWink

Galeria zdjęć Pina: http://shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=55

Sparky
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 23-06-2010 21:36
Doświadczony użytkownik

szczeniak nie umie wstrzymywac moczu i w nocy robi to jest nie uniknione ale jak dorośnie ( jedne pieski wczesniej moj mial 3 miesiace to juz "wołał" a inne pozniej nawet ) to wstrzymuje do rana i nie zrobi w domu
SparkySmileSmile

Lucky
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 10:01
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 03.07.10

:);):(:)

nie mam
shih-tzak
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-07-2010 16:16
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 05.03.10

w nocy...jak chce wyjść o 4.00,5.00 rano,to owszem Smile No i szczeniaki,bo od razu nie sygnalizują tego,no i nie umieją wstrzymywać,dopiero później zaczynają wszystko "kumać"

lovepink
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 18:46
Awatar

Nowicjusz

Data rejestracji: 07.03.11

Mam aktualnie ten sam problem-szeri wraca po dłuuugaśnych spacerach i robi na pieluszkę-oczywiście na dworze nic a nic;/ Wychodziła już ze znajomym pieskiem, który sikał przy niej wielokrotnie, ale zdawała się wogóle nie zwracać na to uwagiSad

Mona
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 18:52
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 09.02.11

lovepink napisał/a:
Mam aktualnie ten sam problem-szeri wraca po dłuuugaśnych spacerach i robi na pieluszkę-oczywiście na dworze nic a nic;/ Wychodziła już ze znajomym pieskiem, który sikał przy niej wielokrotnie, ale zdawała się wogóle nie zwracać na to uwagiSad

Gdy się załatwi na pieluszkę to weź ta pieluszkę weź Szeri na pole rozłóż pieluszkę na trawniku i daj jej obwąchać itd. powinna szybko załapaćSmile

shihtzusie.blox.pl
netka
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 14-03-2011 19:15
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 07.03.11

dzisiaj pierwszy dzien kiedy nasza malutka zaczela sikac do kuwety.W koncu zakonczylo sie bieganie za nią ze scierką i zmywanie siusiu
netka dodał/a następującą grafikę:

[143.76Kb]

Przeskocz do forum:
Reklamy