Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired
Aktualnie online
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired Gości online: 0

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,010
Najnowszy użytkownik: xvasfbng
Ostatnio dodane zdjęcia

Dwa wariaty :D

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Zdrowie
 Drukuj temat
Chory :(
danyielek
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2010 13:14
Nowicjusz

Data rejestracji: 17.04.10

Witam, mam od prawie 2 tygodni suczkę ( już 9-10 tygodniową) i od tygodnia choruje, a mianowicie ma powiększoną krtań i węzły chłonne, niemoże oddychać przez nosek (prezz buzie wdycha a noskiem wypuszcza)i przez to w nocy nie śpi i popiskuje,przyjmuje pozycje odciągającą, czy to może być zwężenie nozdrzy i jakaś infekcja na dodatek? Weterynarz mówi, że to pewnie jakaś genetyczna choroba, dostaje zastrzyki ale nie za bardzo pomagają jak narazie Sad

Sparky
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2010 16:47
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.01.10

Współczuje nie mam pojęcia co to może być może zmień weterynarza ............. zobaczysz co powie następny .........
SparkySmileSmile

danyielek
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2010 17:10
Nowicjusz

Data rejestracji: 17.04.10

już był zmieniany, i w sumie zmienił leczenie ale też niepomaga jak narazie...

EmilyMily
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2010 18:15
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 29.01.10

nie jestem pewna, ale czy to nie za wcześnie (9-10 tyg.), żeby zabrać pieska od matki?

Sparky
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17-04-2010 18:22
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.01.10

oczywiscie ze nie ja mialam sparkiego w 8 tygodniu a prawodlowo jest w 7 juz mozna wziac
SparkySmileSmile

jadzior
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 18-04-2010 16:15
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 09.12.09

Ja Wallego też mam od 8 tygodnia.
Wink JAGA I WALLY

Shihtzu
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19-04-2010 13:27
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 04.09.09

W książce o Shih tzu tak pisze o zwężeniu nozdrzy: "Jest to wada wrodzona, uwarunkowana genetycznie. Można ją zauważyć w najbardziej zaawansowanych przypadkach, zaraz po urodzeniu - nozdrza są bardzo małe, a nos zdeformowany. Szczenię nie może ssać i ginie w ciągu kilku dni. Lżejsze przypadki ujawniają się około 3 tygodnia życia, a objawy to trudności w oddychaniu, wysoko uniesiona głowa i stale otwarty pyszczek. Karmiąc szczenię butelką i utrzymując w stałej, wysokiej temperaturze można je uratować, ale nie powinno być ono rozmnażane." My nie jesteśmy weterynarzami, więc ciężko nam stwierdzić czy to zwężenie nozdrzy, ale najważniejsze, że piesek może z tym żyć.

TIMONcia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26-04-2010 18:40
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 12.12.09

Tak - najważniejsze, że piesek może z tym żyć. Zgadzam się z Shihtzu. Hmm... ale spróbuj jeszcze szerzej zapytać się o leczenie pieska ....
Galeria zdjęć Timonka : http://shih-tzu.p...lbum_id=52
images45.fotosik.pl/326/b1c3c742881e29d7m.jpg

cejna_1
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29-04-2010 19:30
Użytkownik

Data rejestracji: 02.11.09

Ja Tośkę brałam gdy miała ok 10 tygodni, gdy jechałam po nią pani zapewniała ,że piesek jest zdrowy,na miejscu okazało się ,że również miała zwężone nozdrza.Tak dziwnie chrumkała, ale mówiły że już wyleczona jest ,robiły jej jaką inhalację zalecaną przez weta. Powiem szczerze ,że strasznie się bałam ,że mi się udusi czy coś...,ale już w nocy spała cichutko tak, ze musiałam sprawdzać czy oddycha.

Przeskocz do forum:
Reklamy