Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,939
Najnowszy użytkownik: Patrycja2505
Ostatnio dodane zdjęcia

spinki

spinki

Nemo

Miki 2012
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Hodowla
 Drukuj temat
Kiedy dopuścić sukę i za którym razem zostawić sobie pieska po niej?
sally
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 15:29
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 30.11.12

czy zlamalam prawo?moja nazawana byla boomer bo tak zwa mixy maltanczyka z szitsem ale moja wg nie wyglada jak maltan wszytsko to co szitsu!...nie wiem jak u was ale ja zyje w NL!
Ik bin daise Pfft mam pania sally i pana rocco Smile
www.suwaczki.com/tickers/ug37jw4zlihoiu4n.png

www.suwaczki.com/tickers/860ikqi19sg82pct.png

galery daise: http://shih-tzu.pl/userphotogallery.php?album_id=484

Redzik
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 15:39
Użytkownik

Data rejestracji: 03.12.12

.

Martin
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 16:07
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 08.07.12

Nie rozumiem, o co wam chodzi z tym, że się wywyższam. Nie mam nic do kundli, a to że was te słowo odraża, to wasz problem.
Napisałem jedynie, że potępiam rozmnażanie psów nierasowych. No, ale jak wy nie potraficie normalnie dyskutować, to świadczy o was nie o mnie. Szczególnie tyczy się to koleżanki co : "dupe wyżej ma niż sra".
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" – /Louis Sabin/

promyczek1
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 16:22
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 03.03.12

sally napisał/a:
czy zlamalam prawo?moja nazawana byla boomer bo tak zwa mixy maltanczyka z szitsem ale moja wg nie wyglada jak maltan wszytsko to co szitsu!...nie wiem jak u was ale ja zyje w NL!

ustawa wyraznie mowi o zakazie rozmnazania psow nie rasowych i z nie zarejestrowanych hodowli Smile z tego co pamietam jak czytalam to kara jest ok 5 tys zl. Jesli jeszcze zwierzeta sa chowane w zlych warunkach to grozi kara wiezienia. Ale to juz indywidualna sprawa kazdego jak do tego podejdzie Smile

Mimo tego, ze moja sunia mi sie bardzoo podoba, jest madra, kochana, nie sprawia zadnych problemow to juz od razu po jej kupnie zadecydowalam o sterylizacji.

Mowisz, ze Twoja jest "miniaturka" nie bala bys sie, ze podczas porodu moze sie jej cos stac? Wtedy ani suni ani szczeniaczka po niej. Jak odeszla moja owczarzyca to mowilam, ze nigdy juz pewnie nie bede miala tak madrego i kochanego psa... dzis wiem, ze sie mylilam Smile Fakt rowniez przez hodowce zostalam oszukana, ale coz sama jestem sobie winna. Kupilam kundelka Smile Za to kochanego kundelka Smile
Edytowane przez promyczek1 dnia 27-01-2013 16:25
pdgm.pitapata.com/TikiPic.php/2YDtU7k.jpgpdgm.pitapata.com/2YDtp2.png
Galeria DAISY
http://www.shih-t...er_id=1222

sally
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 16:24
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 30.11.12

my nie potrafimy?to ty mapadasz kazdego bo ma kundla BO MASZ RASOWCA i kazdy kto nie ma gorsza nacja.Nie kazdego stac na dokumenty.Ciekawa jestem czy bys tak DYSKUTOWAL jak bys nie mial rasowke!Ludzie gorzej prawa lamia.I nikogo to nie interesuje.Bo kundel to kundel ...podworkowiec ni jaki nie podobny do niczego.Dla mnie rasowka to tylko wystawowa.Nie zalerzy mi czy jest w rasie czy pasie chcialam zeby wygladal tak to tak wyglada.Nie czuje sie gorsza od rodowodu....
Ik bin daise Pfft mam pania sally i pana rocco Smile
www.suwaczki.com/tickers/ug37jw4zlihoiu4n.png

www.suwaczki.com/tickers/860ikqi19sg82pct.png

galery daise: http://shih-tzu.pl/userphotogallery.php?album_id=484

Redzik
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 16:32
Użytkownik

"dupe wyżej ma niż sra".

Oj jak nieładnie piszesz. Ja też jak juz napisałem wcześniej jestem za prawidłowym rozmnażaniem piesków. Jeszcze jakby były tańsze. Potępiam hotofle w których wycieńcza się suczki dla zysku i żyja w złych warunkach. Ale jeżeli ktoś zdecyduje się na dopuszczenie swojego pieska z przedstawicielem tej samej rasy i będzie wszystko w porządku pod względem zdrowotnym, to nie mam nic przeciwko. A nawet gdybym miał, to piesek nie jest niczemu winien żeby nazywać go potem kundlem bo nie ma papierku.
I powtarzam i więcej w tym temacie nie piszę. Ja uważam że to wzorzec rasy decyduje czy pies zwie się shih tzu anie papierek. Oczywiście lepiej jk ma papierek ale bez papierka to dalej shih tzu.
Edytowane przez Redzik dnia 27-01-2013 16:33

gloria_895
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 16:44
Użytkownik

Data rejestracji: 21.01.13

Zgadzam się z Tobą Redzik Smile

Redzik
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 17:19
Użytkownik

Zgadzam się z Tobą Redzik Smile

Ale dobrze by było jakbyś też zgodziła się z tym że MINIATUREK się nie rozmnaża. Nie ma MINIATUREK. Są to psy nieprawidłowo rozmnażane. Masz tą niby miniaturkę np ostatnią z miotu to ok. Zdarzają się, ale jej nie kryj.

karatkowa
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:22
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 30.12.11

maly pies nie musi byc ostatni z miotu,moze wyrosnac z najwiekszego szczeniaka,ale miniaturyzacja(czyt. rozmnazania najmniejszych egzemplarzy) jeszcze w zadnej rasie nie przyniosla pozytku....
i40.tinypic.com/2unfm.jpg

Kamila1603
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:23
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 11.03.12

Ja również mam shih tzu bez rodo i nie jest mi z tym zle
[img]www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydhbntl6br.png[/img]

GALERIA TOŚKISmilePfft

http://shih-tzu.p...bum_id=103

Martin
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:24
Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 08.07.12

Miniaturyzowanie to kojarzenie ze sobą najsłabszych osobników. Więc nie wiadomo, czy Twoja sunia przetrwa poród.
Wiesz Redzik, określenie "kundel" nie oznacza psa, który nie ma racji bytu. Nic nie mam do psów bez rodowodu! może wreszcie zrozumiecie. Nie chwalę się tym, że mój pies ma rodowód, bo ma go tylko dlatego, że potrzebujemy go do wystaw.
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" – /Louis Sabin/

karatkowa
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:25
Awatar

Weteran

a przepraszam,bo nie zrozumialam chyba... cytSadZwykły kundelek to taki które je wszystko co mu dasz i często śpi w budzie a rasa to rasa, ) ???? moje shih tez wszystko jedza i do budy wilka wchodza......proponuje wziasc sie za lekture powaznych podrecznikow wet. i o wzorcach ras....

Kamila1603
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:27
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 11.03.12

Karatkowa napisał/a:
a przepraszam,bo nie zrozumialam chyba... cytSadZwykły kundelek to taki które je wszystko co mu dasz i często śpi w budzie a rasa to rasa, ) ???? moje shih tez wszystko jedza i do budy wilka wchodza......proponuje wziasc sie za lekture powaznych podrecznikow wet. i o wzorcach ras....

i tu się muszę z Tobą zgodzić Smile

Psy bez rodo nie muszą być kundelkami wszystko zależy od nas jaki my im damy bytSmile
[img]www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydhbntl6br.png[/img]

GALERIA TOŚKISmilePfft

http://shih-tzu.p...bum_id=103

Shihtzu
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:28
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 04.09.09

przestancie prosze sie klocic i uwazajcie na slowa, z doswiadczenia wiem, ze mozecie tak dyskutowac i miesiac, a i tak nie dojdziecie do porozumienia

a odnosnie tematu, nie bede juz pisac nic o rozmnazaniu pieskow bez rodowodu, bo to juz zostalo poruszone, a i tak jak juz wiemy z forum, przekonywanie kogos, zeby nie rozmnazal pieska bez rodowodu czesto nie przynosilo skutku i i tak ktos dopuszczal sunie, wiec napisze, ze to, ze ktos pyta na forum o porady zanim jeszcze cos zrobi to juz dobrze, zawsze mozna sie czegos dowiedziec, a to, ze ktos pyta jak czyscic uszy pieskowi to jakos normalnie potraficie odpisac i nie piszecie, ze skoro nie wie to nie powinien w ogole miec psa tylko normalnie odpisujecie, tutaj tez nie musicie tego pochwalac, ale mozna cos poradzic zanim bedzie za pozno

autorce tematu radzilabym po pierwsze skonsultowanie sie z weterynarzem na temat tego czy sunia moze miec szczeniaki i nie beda jej grozic przykre konsekwencje, skoro jest mala to byc moze faktycznie porod moze niesc za soba zbyt duze komplikacje i moze wtedy lepiej zrezygnowac z tego pomyslu, warto tez poczytac w internecie na temat tych komplikacji, zeby byc po prostu wszystkiego swiadomym i pozniej nie miec przykrej niespodzianki. A po drugie jesli nie bedzie przeciwskazan medycznych to warto poszukac jakies fachowej literatury po pierwsze na temat krycia, nie jest to takie proste jak wszystkim sie wydaje, moga nastapic komplikacje zwiazane z zakleszczeniem, warto wiedziec co to jest i jak w takiej sytuacji pomoc pieskom, no i oczywiscie poczytac o przebiegu ciazy, porodu, porozmawiac z wetem, wiadomo, ze sunia moze miec problem z samym urodzeniem szczeniat, a takze opieka nad nimi, moze nie chciec karmic malych, szczeniaczek moze sie urodzic i nie oddychac albo nie bedzie chcial jesc, duzo tych komplikacji moze byc... a kiedy zasiegnie sie tych wszystkich informacji, to warto przemyslec tez sprawe czasu, czy bedzie sie mialo czas, aby pod koniec ciazy odpowiednio czesto dogladac suni, tak, aby byc podczas porodu oraz przez pierwsze kilka tygodni po porodzie i dopiero wtedy podjac ostateczna decyzje
Edytowane przez Shihtzu dnia 27-01-2013 19:30
Galeria zdjęć Figusia: http://shih-tzu.p...lbum_id=21
www.suwaczek.pl/cache/84e2c31cbf.png

karatkowa
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 19:34
Awatar

Weteran

no i wlasnie o to chodzi,zeby madrze szukac informacji.....a nie udawac.... moja wilczyca miala 14 lat i przezyla bez szczeniat,w dobrym zdrowiu. Wszystko sie fajnie czyta i pisze, ale gwarantuje duuuza dawke stresu przy samym kryciu(o ile sie wie jakie sa konsekwencje szarpniecia sie suki lub psa itp) nie mowiac o ciazy i porodzie... pomijajac teraz autorke tematu,po co brac sie za cos czego nie traktuje sie powaznie,skoro chodzi o zywe stworzenia. Amen.

Redzik
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 20:26
Użytkownik

Miałem już nie pisać w tym temacie, ale zaprezentuję jeszcze jedno zdjęcie użytkownikom którzy uważają że Shicek beż rodowodu to kundel.
Oczywiście zdjęcia przykładowe wzięte z wyszukiwarki google.
Na podstawie tego zdjęcia wynika że trochę nie na miejscu jest porównywać nawet 75%towego Shih tzu z kundlem. A nie mówiąc juz np o 90% czy 95%.
Redzik dodał/a następującą grafikę:

[234.82Kb]

Ancienta
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 20:33
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 22.12.11

I radzę myśleć.. autorka tematu zostawi sobie jednego pieska.... a co jak w mioce będzie 9 ? Ładnie się pisze , ale wydaje mi się że większość z Was nie zdaje sobie sprawy na czym polega opieka nad miotem, bo prrez pierwsze tygodnie to jest praca na 3 etaty i dzień i w nocy. I nie ma możliwości zostawienia matki ze szczeniętami samej.
Skoro hodowla psów z rodowodem jest taką kąpalnią złota wg Was to się zastanawiam dlaczego wszyscy hodowcy pracują jak to takie kokosy przynosi...
Ja jestem za tym żeby psy były drogie - nawet adopcja psa ze schroniska niech będzie dorga - tak jak w krajach gdzie kulltura kynologiczna jest wysoce rozwinięta , a psy nie "leżą" na ulicy... analogicznie nie ma też problemów z bezdomnymi psami.
Ale do pewnych wniosków trzeba "dorosnąć" . Z psychologicznego punktu widzenia logiczne że kto ma psa w typie zawsze będzie przeciwko psom z papierami... tak bo rasa to wg niektórych tylko karteczka. Zanim się wyciągnie wnioski i zacznie wieszać psy na hodowcach robiących coś dobrego dla rasy ( i nie mówie tutaj o sobie tylko o ogóle) warto może się nieco dokształcić ..
img407.imageshack.us/img407/9850/befunkyholgaart11111111.jpg

Redzik
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 20:38
Użytkownik

Z psychologicznego punktu widzenia logiczne że kto ma psa w typie zawsze będzie przeciwko psom z papierami.

I odwrotnie jest dokładnie tak samo. Na ulicy ludzie mówią " o patrzcie idzie shih tzu " a nie " O patrzcie idzie pies w typie shih tzu" bona czole rodowodu sie nie nosi. A ważne jak wygląda pies. I na tej podstawie twierdzę że jest Shih tzu z rodowodem i bez rodowodu a nie inaczej. Jak jest pies jakiś mieszany 60% z rasy to wtedy można powiedziec pies w typie shih tzu i tyle. I tyle w tym temacie I dziękuję bardzo za uwagę Pfft Grin
Edytowane przez Redzik dnia 27-01-2013 20:41

Ancienta
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 20:38
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 22.12.11

Redzik marny przykład bo wszystkie 3 shih tzu na Twoim zdjęciu są z rodowodem Wink
img407.imageshack.us/img407/9850/befunkyholgaart11111111.jpg

Redzik
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 27-01-2013 20:41
Użytkownik

To nie znaczy że bez rodowodu nie może tak wygladać. Napisałem że to przykład.

Przeskocz do forum:
Reklamy