Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired
Aktualnie online
Table './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repairedTable './shihtzup_shih/fusion_online' is marked as crashed and should be repaired Gości online: 0

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 2,013
Najnowszy użytkownik: HOLI
Ostatnio dodane zdjęcia

Dwa wariaty :D

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3

Czasoumilacz <3
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Wychowanie
 Drukuj temat
Posłuszeństwo.
Nao
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-04-2013 18:21
Użytkownik

Data rejestracji: 14.04.13

Witam, moje pytanie jest raczej skierowane do właścicieli już dużych piesków, a mianowicie czy kiedy są spuszczone ze smyczy są posłuszne? Moja Mimi ma 7 miesięcy i będąc na smyczy nie chce się słuchać, w domu reaguje na komendy a na dworze nie. Znajomi mają dwuletniego shih tzu i także się nie słucha, to u nich powszechne? Wolałabym żeby jej to minęło bo nawet na podwórko nie mogę jej puścić Sad
Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile

Marysia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20-04-2013 18:59
SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 19.02.13

Moja Tosia(Wiek na suwaczku) m raz była puszczona to mi uciekła to było jakiś miesiąc temu to do diś jej nie puszczam i mi uciekała po polu to nie mogłam jej dogonić aż sie tak wkurzyłam, że do wszystkich tylko odburkiwałam ;/ nie wiem jak mam ja nauczyc posluszenstwa. tez chcialam zalozyc taki watek, ale juz zbyt duzo zalozylam i eggforever(chyba administrator) moglby mnie zbanować ;( a ja mam jeszcze wiele pytań ! Grin
♥ Marysia i Tośka ♥

www.suwaczki.com/tickers/3i49k6nlbsb1u8y7.png

www.suwaczki.com/tickers/vkm4ev7kc3ggjgy3.png

9czarna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2013 17:03
SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 18.12.12

Moje maja własny ogród i czasem gdy je wołam to tez ociagaja sie z przyjsciemWink shih tzu bywaja uparteSmile
shih tzu są the bestWink

promyczek1
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21-04-2013 17:31
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 03.03.12

moja tez ma wlasny ogrod. Gdyby miala okazje to by uciekla i obawiam sie, ze nie wrocila. To samo pewnie ze smycza. Nie spuszczam jej ale moze to dlatego, ze wiecej biega na podworku niz smyczy.
pdgm.pitapata.com/TikiPic.php/2YDtU7k.jpgpdgm.pitapata.com/2YDtp2.png
Galeria DAISY
http://www.shih-t...er_id=1222

Nao
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 08:15
Użytkownik

Ja jakoś boję się nawet na placu ją spuścić ze smyczy. Męczy sie bo pobiegałaby sobie, ale boję się że przeciśnie się przez pręty w bramie Sad To raczej powszechne, że jak te pieski się czymś zainteresują to nie zwracają uwagi na właściciela ;p

deeva
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 14:21
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 24.06.12

Witaj. Może Cię trochę pocieszę Smile u mnie w miejscowości widuję kilka osób, które mają shih tzu i przynajmniej troje z nich chodzi z pieskami bez smyczy - w lesie, przy ulicy czy nad morzem. Pieski się słuchają i nawet gdy zaczepia je moja Zuzia, to chodzą spokojnie przy nodze, albo przybiegają na zawołanie właścicieli. Jeden shihtziak to nawet uprawia poranny jogging ze swoim panem. Ale to wszystko jest kwestią wychowania i charakteru. Mojego narwańca bym nie puściła, bo ją rozprasza wszystko dokoła Smile
www.suwaczki.com/tickers/gyxwtv73yxufdpxa.png

AgataCh
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 14:28
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 13.04.13

Moje 2 znajome mają też Shih tzu jedna Psot ma ok 7 miesięcy i czasem chodzi bez smyczy,tzn biega po podwórku i reaguje na wołanie,druga ma troszkę starszą sunie i ciągle widze ją bez smyczy,więc są i posłuszne shihtzaki Grin Moja Tosia raczej do nich nie należy Shock
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

www.suwaczki.com/tickers/jnlp83f6366nyt8h.png

Kamila1603
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 17:50
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 11.03.12

Powiem Wam Kochani że ta rasa tak ma czasem jest uparta jak osioł i jak nie idzie po ich myśli zapomnij.Ogólnie jak Tośka biega po ogrodzie to przyjdzie do mnie spojrzy i pójdzie dalej ale jak zawołam Tośka chodz do domku idzie Smile

Nie raz jak jedziemy do teściów na weekend i wybieramy się na spacer po lesie Tośka biega ale na każde zawołanie przybiegnie do nas,Jest dość posłuszna chociaż nie raz ma swoje humory
[img]www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydhbntl6br.png[/img]

GALERIA TOŚKISmilePfft

http://shih-tzu.p...bum_id=103

megi88
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 19:14
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 17.02.13

A ja mam inny problem jeżeli chodzi o posłuszeństwo. Jak mówię do Gizma,że idziemy na spacerek to się cieszy i merda ogonem,ale jak tylko zejdziemy na dwór to ciągle przystaje na chwilę,gryzie swoją smycz, szarpie ją i piszczySad o co mu może chodzić???Frown

AgataCh
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 19:23
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 13.04.13

megi może poprostu jeszcze nie umie chodzić na smyczy,a ile ma
"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

www.suwaczki.com/tickers/jnlp83f6366nyt8h.png

megi88
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 19:37
Awatar

Użytkownik

Ma prawie 5 miesięcySmile takie zachowanie pojawiło się od kilku spacerów dopiero..a wychodzi już jakiś czas na dwór.Frown

Nao
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 22-04-2013 20:55
Użytkownik

Moja Mimcia jest typem ruchliwego psiaczka, mogłaby biegać kilka godzin Smile Niestety trafiła jej się pani z astmą i piesek nie poszaleje ;p
Widzę, że muszę się przyłożyć do wychowania mojej psiny, ale już sama zauważyłam że jak narobie szumu wołając ją to hasa do mnie Wink

Klaudia92
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2013 06:56
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 24.08.11

My mamy również swoj ogród ale jak wyjdę z małymi gdzieś na dłuższy spacer na łąki czy gdzieś to chodzą bez smyczy i nie mam z nimi najmniejszego problemu, wręcz same sie pilnują co jakiś czas wracając i sprawdzając czy jesteśmy Smile Hehe
Moje Psinki Wink
http://shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=143

9czarna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 23-04-2013 08:50
SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 18.12.12

megi88 napisał/a:
Ma prawie 5 miesięcySmile takie zachowanie pojawiło się od kilku spacerów dopiero..a wychodzi już jakiś czas na dwór.Frown
Mysle ze po prostu nie lubi smyczy i jeszcze sie do niej nie przyzwyczaił,gdy zaczyna ja obgryzac spróbuj odwrócic jego uwage i zajac go czyms a w miedzy czasie staraj sie nie zatrzymywac.Powinno pomóc i w koncu przestanie sie zloscic na smyczWink
shih tzu są the bestWink

viki
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 24-04-2013 17:32
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 07.07.12

Moja sunia chodziła do psiego przedszkola i nauczyła sie chodzić bez smyczy i reagować na wołanie.
Ale mieszkam w bloku w pobliżu jeżdżą tramwaje , więc nie za wiele biega bez smyczy na porannych czy wieczornych spacerkach, natomiast długi spacer to biega bez smyczy po parku .
www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73jb2y9evl.png

GALERIA VIKI: http://shih-tzu.p...er_id=1355

Serdecznie pozdrawiam M.

megi88
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 13:14
Awatar

Użytkownik

Najgorsze jest to,że podczas spaceru w ogóle mnie nie słucha i bierze wszystko jak leci do tego pyskaSad mówię nie wolno ,a on swojeFrown

sajnow
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 28-04-2013 13:39
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 01.09.11

Mój Sammy ma 2 lata. Gdy idziemy na spacer w miarę spokojne miejsce - puszczam go ze smyczy. Reaguje na moje wołanie a wręcz nie pozwala sobie odejść zbyt daleko. Problem jest wtedy gdy zobaczy innego psa - i tu jest różnie. Czasem nawet do niego nie podejdzie, a czasem jak szalony biegnie w jego str i nie reaguje na moje wołanie... Dlatego boję się - zwłaszcza jeżeli chodzi o duże psy Angry Ale jeszcze nad niem popracuję...
Galeria Samusia: http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=155
www.suwaczki.com/tickers/gyxw8iikyjv1sa8i.png

megi88
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 01-05-2013 19:09
Awatar

Użytkownik

Są takie momenty,że mój Gizmo wcale nie chce chodzić na spacerze i naprawdę nic nie pomaga i to jest chyba najgorsze i odbiera mi całą przyjemność wychodzenia z nim na spaceryFrown wcale mnie nie słucha..rozgląda się dookoła i siedzi..potrafi tak długo,a moja cierpliwość malejeFrown

Przeskocz do forum:
Reklamy