Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdj─?─?
Og??oszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wyb??r psa
Zanim nab─?dziemy psa
Pierwsza podr????
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierz─?ta
Nauka czysto??ci
??ywienie
Troska o zdrowie
Piel─?gnacja
K─?piel
Oczy i uszy
Sier??─? i pazury
Nades??ane artyku??y
Jak nie da─? si─? oszuka─? hodowcy i przygotowa─? na pierwsze wsp??lne dni.
Piel─?gnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa u┼╝ytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj si─Ö

Nie mo┼╝esz si─Ö zalogowa─ç?
Popro┼Ť o nowe has┼éo
Losowa Fotka
Aktualnie online
Go┼Ťci online: 6

U┼╝ytkownik├│w online: 0

┼ü─ůcznie u┼╝ytkownik├│w: 1,969
Najnowszy u┼╝ytkownik: siroistiny
Ostatnio dodane zdj─?cia

Tina przed wizyt─? u...

Tina na wakacjach

Maja

spinki
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Piel─?gnacja
 Drukuj temat
w??osy i uszy
malwinka19666
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 18-12-2009 15:56
Nowicjusz

Post├│w: 3
Data rejestracji: 29.11.09

prosze napiszcie jak mam dba─? o uszki mojego maluszka.Czikunia ma prawie 3 miesi─?ce ,wyczyta??am ??e trzeba wyrywa─? w??osy z uszek .czy to konieczne? jak mam do tego si─? zabra─??
Edytowane przez eggforever dnia 19-06-2010 17:22

Shihtzu
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19-12-2009 10:00
Awatar

Administrator

Post├│w: 920
Data rejestracji: 04.09.09

Tak trzeba wyrywa─? martwe w??osy z uszu, jednak nie polecam robi─? tego samemu, zw??aszcza je??li nie ma si─? do??wiadczenia, gdy?? mo??na zrobi─? pieskowi krzywd─?. Najlepiej poprosi─? o to weterynarza lub fryzjerk─?, oni si─? na tym znaj─? i dok??adnie wiedz─? jak to robi─?. Nie trzeba tego robi─? cz─?sto , raz na miesi─?c lub kilka miesi─?cy wystarczy. Uszy nale??y utrzymywa─? w czysto??ci, mo??na przemywa─? specjalnym p??ynem do czyszczenia uszu, ale z tym r??wnie?? nie nale??y przesadza─?, ??eby nie uszkodzi─? naturalnej bariery ochronnej uszu i nie usuwa─? ca??ej woskowiny. Przede wszystkim uszka nale??y kontrolowa─? tzn. zagl─?da─? do nich czy nie s─? brudne, nic z nich nie wycieka lub czy nie s─? zaczerwienione. Je??li wszystko jest w porz─?dku to nie nale??y nic z nimi robi─?. Je??li oka??─? si─? brudne to dozujemy do ucha p??yn do czyszczenia, przykrywamy ucho i delikatnie masujemy, potem wycieramy wacikiem to co wyp??ynie. W ??adnym wypadku nie wk??adamy palc??w do uszu, ??adnych patyczk??w itp Niepotrzebna ingerencja mo??e uszkodzi─? uszku i doprowadzi─? do zapalenia. Tak??e wszystko nale??y robi─? z duz─? ostro??no??ci─? i tylko wtedy gdy to konieczne!
Edytowane przez Shihtzu dnia 19-12-2009 10:10

jadzior
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07-01-2010 22:01
Awatar

U??ytkownik

Post├│w: 159
Data rejestracji: 09.12.09

Mam pytanie.M??j Wally bardzo zar??s??.Chcia??ambym go ostrzyc tylko w okolicach oczu.Czy w wieku trzech miesi─?cy,bo tyly Wally ma,mog─? to zrobi─??Znajoma mi m??wi??a,??e jast jeszcze za m??ody na pierwsze strzy??enie.Pozdrawiamy.Wink

Shihtzu
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08-01-2010 14:36
Awatar

Administrator

Na pierwsze strzy??enie ca??ego pieska jest jeszcze za wcze??nie, ale w??oski ko??o noska i oczu mo??na troch─? przyci─?─?. Nale??y przy tym jednak pami─?ta─?, ??e je??li raz si─? przytnie te w??oski to b─?d─? one szybciej odrasta─? i b─?dzie trzeba je przycina─? ci─?gle. Lepiej jest poczeka─?, a?? w??oski troch─? urosn─? i b─?dzie mo??na z??apa─? je w kitk─? lub spi─?─? spink─?. Figu?? z racji tego, ??e jest samcem nie nosi kitki, wi─?c przycinamy mu raz na 2 tygodnie te w??oski ko??o oczu i troch─? grzywk─?, ??eby te?? nie wpada??a mu do oczu. Je??li zdecydujesz si─? na ??ci─?cie to za pierwszym razem popro?? o pomoc jeszcze jedn─? osob─?, gdy?? piesek za pewne b─?dzie si─? wyrywa??, trzeba przycina─? w??oski zaokr─?glonymi na ko??cach no??yczkami, najlepiej w miar─? kr??tkimi i by─? bardzo ostro??nym!

TIMONcia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30-01-2010 19:54
Awatar

Weteran

Post├│w: 756
Data rejestracji: 12.12.09

moja mama obcina mojemu pieskowi w??osy przy oczach, bo chyba wszystkim shih-tzu rosn─? tam w??osyAngry Jak ??piCool
Galeria zdj─?─? Timonka : http://shih-tzu.p...lbum_id=52
images45.fotosik.pl/326/b1c3c742881e29d7m.jpg

Sparky
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 11:25
Do??wiadczony u??ytkownik

Post├│w: 257
Data rejestracji: 30.01.10

A ja s??ysza??am ??e nie wolno obcina─? w??os??w ko??o oczu czy to prawda bo ju?? sama nie wiem Frown
SparkySmileSmile

sylwunia037
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 13:30
Awatar

Post├│w: 249
Data rejestracji: 09.08.09

Moja mama pr??buje obcina─? w??osy ko??o oczu, ale Alex si─? zaczyna si─? wyrywa─?. Frown

nina595
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31-01-2010 21:32
Awatar

Weteran

Post├│w: 801
Data rejestracji: 19.06.09

Je??li psu w??osu wchodz─? do oczu to trzeba je wycina─?. Je??li s─? na tyle d??ugie ??e nie przeszkadzaj─? to nie ma potrzeby. Moja tj. Shanti fryzjerka zawsze jej przycina.

sylwunia037
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 16:21
Awatar

A co ja mam zrobi─??! Alex u fryzjerki tak si─? wyrywa i g??owy w og??le nie daje sobie obci─?─?. Dosta?? taki ??el uspokajaj─?cy, ale i tak ugryz?? fryzjerk─? tak, ??e si─? krew pola??a. Jak mam go 'przekona─?' do strzy??enia?!

RUDZIELEC470
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 18:35
Awatar

Pocz─?tkuj─?cy u??ytkownik

Post├│w: 33
Data rejestracji: 02.02.10

No to najgorsze przedemna Lukas ma dopiero trzy miesiace i na pierwsze sciecie chcemy poczekac do marca-kwietnia do tego czasu to chyna tak zarosnie ze nie bede wiedziala gdzie przod a gdzie tyl.No i boje sie pierwszej jego reakcji

nina595
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2010 19:14
Awatar

Weteran

Moja ma??a pierwszy raz by??a ??cinana jak mia??a 8 tygodni(pod ??apkami, przy pupie i przy oczkach) i nie by??o z ni─? problemu posz??y??my w??wczas do pani Ani(fryzjerki) i by??a bardzo spokojna. My??le ??e jest to te?? wielka zas??ugaGrin pani Ani kt??ra ca??y czas j─? uspokaja??a i do niej m??wi??a. Shanti do tej pory bardzo j─? lubi i nie przeszkada jej jak j─? scina.Grin

sylwunia037
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 10:56
Awatar

A gdzie mieszkasz Nina?! Jak niedaleko, to mo??e te?? si─? wybior─? do pani Ani Wink

nina595
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2010 17:25
Awatar

Weteran

W Lubaniu(dolnio??l─?skie, bo s─? 2), taka zapad??a wioska (niby prawa miejskie ma) dosy─? sporo ludzi tu mieszka ale dla mnie to zapad??a dziura, a doskonale przekona─? si─? o tym mo??na wchodz─?c do naszego zoologa w kt??rym nic nie ma.

sylwunia037
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 13:29
Awatar

Ech, za daleko. Ja mieszkam na Podkarpaciu, te?? w wiosce ( a ma prawa miejskie! ). Do weta je??d??─? do pobliskiego miasta, bo ten, co pracuje tutaj, ??le traktuje zwierzaki i ma okropny gabinet.!

nina595
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 19:31
Awatar

Weteran

U mnie w mie??cie jest chyba 4 weterynarzy ale ??eby byli jacy?? super to te?? bym nie powiedzia??aSad. Jeden dosy─? ??e mieszka na 2 ko??cu miasta to jest strasznie drogi i niby najlepszy vet u nas ale mnie on denerwuje, by??a taka sytuacja ??e moj─? ma??─? jak mia??a jakie?? 3 miesi─?ce ugryz??a osa w j─?zyczekShock i mama natychmiast zadzwoni??a do niego czy jest w gabinecie czy gdzie?? w trasie, odebra??a jego ??ona powiedzia??a ??e jest i ??eby natychmiast przyjecha─? no i rozpocz─??? si─? horror my samochodu nie mamy i trzeba by??o wszystkich znajomych obdzwoni─? a ??e to by??a niedziela to praktycznie ka??dy by?? po piwku. Jak uda??o nam si─? znale??─? transport dojecha??y??my......a jego nie by??oAngry ma??a si─? dusi a veta nie ma przyjecha?? dopiero po 0.5 godzinie Shocki po tym incydencie ju?? do niego nie codz─? bo gdyby p????niej przyjecha?? mog??aby si─? udusi─?Shock. A ten do kt??rego teraz chodzi??am wydawa?? mi si─? starszej daty ale dobrym weterynarzem, ale zapyta??am go o to w jakim wieku mo??na kry─? suczk─? odpowiedzia?? ??e przy 3 cieczce i wszystko by??oby ok gdyby nie to ??e potem powiedzia?? ??e lepiej si─? jeszcze wstrzyma─? ??eby szczeniaki by??y latem aby mo??na by??o z nimi na dw??r wychodzi─?(dozna??am szoku a parwowiroza to co???) i tak chyba kolej znowu zaliczy─? nowego veta.Angry

Shihtzu
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 19:43
Awatar

Administrator

nina595 wydaje mi si─?, ??e z tym wychodzeniem na dw??r to chodzi??o mu, ??e b─?d─? mog??y wychodzi─? na Twoje podw??rko, a nie ??e od razu na ulice. Parwowiroz─? mog??yby si─? zarazi─? od innych ps??w, a wiadomo, ??e po Twoim podw??rku nie chodzi??yby inne psy, a zw??aszcza jakie?? obce. Zreszt─? parwowiroza jest w dzisiejszych czasach naprawd─? rzadko??ci─?, co nie znaczy, ??e nale??y j─? lekcewa??y─?, ale na w??asnym podw??rku to raczej pieski by si─? ni─? nie zarazi??y, co innego w lesie czy co?? w tym stylu. A wiadomo, ??e jak pieski b─?d─? ju?? troch─? samodzielne, b─?d─? potrafi??y chodzi─? itp to dobrze im zrobi przebywanie na ??wie??ym powietrzu.

nina595
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2010 22:28
Awatar

Weteran

Znaczy tak my w tym okr─?gu do jakiego zalicza si─? r??wnie?? nasz vet chodzi wiele bezpa??skich ps??w (cz─?sto wida─? po nich ??e s─? bardzo chore jeden np. ma wielki go??y plac na karku), najwi─?cej w??a??nie w mojej okolicy i okolicy jego miajsca zamieszkania i nie ma tu w??a??ciwie dom??w s─? tylko bloki a te psy chodz─? poprostu wsz─?dzie(nie straszne im ogrodzenia itd. zw??aszcza jak si─? ma s─?siad??w kt??rzy maj─? gdzie?? kiedy prosi si─? ich o zamykanie bramek, ale nawet jak s─?zamkni─?te to i tak wsz─?dzie chodz─?) i wed??ug mnie powinien wiedzie─? takie rzeczy i nie tylko o t─? parwowiroz─? chodzi ale np. pch??y dla takiego szczeniaka s─? bardzo gro??ne a mog─? by─? nawet w trawie po kt??rej chodzi?? zapchlony pies.
Edytowane przez nina595 dnia 25-02-2010 20:56

Shihtzu
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2010 10:28
Awatar

Administrator

no chyba, ??e tak to wygl─?da u Ciebie. U nas jest bardzo ma??o bezpa??skich ps??w i mamy swoje podw??rko, na kt??re inne psy nie wchodz─?. Zawsze jeszcze pozostaje Ci balkon, wystarczy zabezpieczy─? go przed tym, aby pieski nie wypad??y.

nina595
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2010 11:13
Awatar

Weteran

No jak si─? ma balkon to mo??na tak zrobi─? jednak moja okolica sk??ada si─? tylko ze starych poniemieckich dom??w i niestety w ??adnym z nich go nie ma.

Shihtzu
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07-02-2010 11:22
Awatar

Administrator

No to sama wiesz najlepiej jak mieszkasz, jakie macie warunki, jaka jest okolica, wi─?c sama podejmij decyzje o tym kiedy suczka ma by─? kryta i nie sugeruj si─? tak do ko??ca tym co m??wi weterynarz. Wiadomo, ??e weterynarza trzeba s??ucha─?, ale ka??dy ma sw??j rozum i sam te?? mo??e podejmowa─? decyzje. Trzeba to zawsze tak wypo??rodkowa─? Pfft A o idealnego weterynarza, kt??ry pomy??li o wszystkim to ci─???ko. Ja na pocieszenie powiem, ??e raz by??am z Figusiem u weterynarza, kt??ry spyta?? mi si─? czy m??j pies gryzie i ba?? si─? go dotkn─?─?. Wszystko by??oby ok gdyby ma??y warcza?? czy co?? ale Figu?? cieszy?? si─? na jego widok, macha?? ogonem a ten ba?? si─? go nawet pog??aska─?. Jak si─? ba?? takiego ma??ego psa to nawet nie potrafie sobie wyobrazi─? jak wygl─?da??aby wizyta u niego z np. owczarkiem niemieckim hehehe

Przeskocz do forum:
Reklamy