Menu Główne
Nowa galeria
Witamy
Historia rasy
SKLEPIK
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
FORUM
Kontakt
Szukaj
Porady
Kupujemy Shih Tzu
Wybór psa
Zanim nabędziemy psa
Pierwsza podróż
Pierwsza wizyta w domu
Pierwsza noc
Spacer i zabawa
Inne zwierzęta
Nauka czystości
Żywienie
Troska o zdrowie
Pielęgnacja
Kąpiel
Oczy i uszy
Sierść i pazury
Nadesłane artykuły
Jak nie dać się oszukać hodowcy i przygotować na pierwsze wspólne dni.
Pielęgnacja.
Wszystko o rasie.
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 1,972
Najnowszy użytkownik: sann87
Ostatnio dodane zdjęcia

Tina przed wizytą u...

Tina na wakacjach

Maja

spinki
Zobacz temat
SHIH TZU :: SHIH-TZU forum :: Hodowla
 Drukuj temat
Ile kosztuje shih tzu?
psiak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 19:09
Nowicjusz

Data rejestracji: 09.03.11

Witam, chciałam się zapytać za ile można kupić szczeniaka shih tzu oczywiście z rodowodem. Nie wiem czy sprawia to taka różnicę jak przy niektórych rasach ale miałby to być piesek. Smile

magdalena2052
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 19:29
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.01.11

Ja widzialam rozne ceny...1200,1500 ... popatrz na allegro i porownaj ceny.

kubusosse
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 09-03-2011 19:34
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 24.02.11

Granica 2 tysięcy. Ceny są naprawdę różne. Od 1300 w górę!
www.suwaczki.com/tickers/961lj48a0hyvz57m.png

Mona
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 06:09
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 09.02.11

Z rodowodem są takie na allegro:
http://allegro.onet.pl/shih-tzu-szczenieta-z-rodowodem-rzeszow-i1489771657.html
Edytowane przez Mona dnia 17-05-2011 17:53

shihtzusie.blox.pl
sylvera
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 08:09
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 20.06.10

Moniko to jej sprawa, rodowód to przecież nic złego i nie ma znaczenia dlaczego chce kupić takiego a nie innego, my nie namawiamy do kupowania z rodowodem czy bez, to osobista sprawa przyszłego właściciela. Ja też zastanawiając się nad drugim shihtzakiem myślę o kupnie pieska z rodowodem bo może pokusiłabym się o jakąś wystawę.Grin
Edytowane przez sylvera dnia 10-03-2011 08:29
SmilePozdrówka dla forumowiczów.
Album Bafi-Finki http://shih-tzu.p...lbum_id=42

netka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 09:23
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 07.03.11

Sylvera mam własnie to samo.Sunia jest bez rodowodu,a kolejnego Shih Tzu mamy zamiar kupic z rrodowodem,aby moc jezdzic z nim na wystawy

magdalena2052
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 09:41
Awatar

Doświadczony użytkownik

Data rejestracji: 30.01.11

Ja też gdybym miała do wyboru shih tzu z rodowodem czy bez brałabym z rodowodem.No ale Mijo nie ma rodowodu,ale drugiego shih tzu planuje już kupić z rodowodem Grin

Mona
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 15:39
Awatar

SHIH-TZU maniak

sylvera napisał/a:
Moniko to jej sprawa, rodowód to przecież nic złego i nie ma znaczenia dlaczego chce kupić takiego a nie innego, my nie namawiamy do kupowania z rodowodem czy bez, to osobista sprawa przyszłego właściciela. Ja też zastanawiając się nad drugim shihtzakiem myślę o kupnie pieska z rodowodem bo może pokusiłabym się o jakąś wystawę.Grin

Pewnie że rodowód to nic złegoSmile ale po prostu pytam z ciekawości. Przeciez wiesz że jestem ciekawskaGrin

shihtzusie.blox.pl
mexxik
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 16:16
Awatar

Weteran

Data rejestracji: 03.02.11

PfftMi też marzy się jeszcze jeden piesek ale raczej mąż się nie da namówićSad, chyba że wybudujemy dom
Marta i Tosia Wink

AlbumTosi http://shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=83
www.suwaczki.com/tickers/eoc9jw4zjxce7of5.png

Mona
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10-03-2011 17:32
Awatar

SHIH-TZU maniak

mexxik napisał/a:
PfftMi też marzy się jeszcze jeden piesek ale raczej mąż się nie da namówićSad, chyba że wybudujemy dom

No tak dwój takich wariatów nie da się trzymać w mieszkaniu Smile

shihtzusie.blox.pl
psiak
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 12-03-2011 20:53
Nowicjusz

Dziękuję wam za odpowiedzi i szczerze mówiąc zdziwiło mnie wasze nastawienie do psów bez rodków. jest zupełnie inne niż na większości forum. Smile A pies z rodowodem interesuje mnie, bo popieram R=R.
Chciałam was jeszcze zapytać: bo co prawda przejrzałam setki książek i stron o tej rasie ale jak to zawsze bywa najlepiej pogadać z właścicielami, wiec chciałam się dowiedzieć jakie są shih tzu pod względem aktywności, czy to psy bardziej typu ,,wariat" czy kanapowiec. Smile I jak wygląda z ich szczekliwością jeżeli takowa jest i chęcią do pracy i szkolenia.

kubusosse
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 12-03-2011 21:12
Awatar

Administrator

Data rejestracji: 24.02.11

Moja Gabi uczy się bardzo szybko, przyznam, jest szczekliwa Grin
Aktywnośc = Mały ale wariat Grin Hehe Pfft z moich obserwacji jest to 2 w 1 - wariat i kanapowiec Grin Rano ADHD Grin na wieczór ADHD Grin a w południe jest normalnie Grin oczywiście stwierdzam to z własnych obserwacji Gabi Grin
www.suwaczki.com/tickers/961lj48a0hyvz57m.png

sylvera
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 13-03-2011 10:19
Awatar

SHIH-TZU maniak

Są bardzo uparte i mądre zarazem, jeżeli coś im się nie podoba to trzeba dużo cierpliwości żeby je do tego przekonać ale wielu rzeczy uczą się same i szybko kojarzą słowo z jakąś czynnością moja np. błyskawicznie skojarzyła "pan idzie" albo "idę sobie" wie co to znaczy ale "zostaw to", "oddaj" to już różnie, jak jej się spodoba, "podaj łapę" to panu podaje dla mnie nie chce. Co do szczekliwości to różnie, moja zaczęła szczekać z własnej woli dopiero dwa miesiące temu a ma już rok, wcześniej tylko mąż w zabawie umiał ją zachęcić żeby trochę poszczekała, teraz czasami szczeka jak ktoś idzie po klatce ale na ludzi którzy do nas przychodzą nie szczeka wcale tylko ich wita ze szczęściem na pysiu, więc można powiedzieć że jest cicha.
Co do kanapowca to shih tzu trzeba raczej nazwać przytulanką, Bafi nie jest moim pierwszym psem ale jak żyję nie widziałam psa który by tak szukał okazji do przytulenia się, wystarczy usiąść na moment a ona już jest i gramoli się na ciebie, wdrapuje się aż na ramię żeby wtulić mordkę w szyję i polizać po uchu, jest też wariatką z ADHD, jak się rozszaleje to trudno uspokoić.
Jesteś pierwszą osobą na tym forum która popiera r=r i nie weszła tu żeby wszczynać awantury i obrażać nas tylko zapytać o coś konkretnego i poznać nasze pieski bo jak do tej pory mieliśmy niezbyt miłe doświadczenia z paniami z r=r, miło mi jest powitać Cię u nas, jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiemy.
Edytowane przez sylvera dnia 13-03-2011 10:20

Mona
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 13-03-2011 14:34
Awatar

SHIH-TZU maniak

psiak napisał/a:
Dziękuję wam za odpowiedzi i szczerze mówiąc zdziwiło mnie wasze nastawienie do psów bez rodków. jest zupełnie inne niż na większości forum. Smile A pies z rodowodem interesuje mnie, bo popieram R=R.
Chciałam was jeszcze zapytać: bo co prawda przejrzałam setki książek i stron o tej rasie ale jak to zawsze bywa najlepiej pogadać z właścicielami, wiec chciałam się dowiedzieć jakie są shih tzu pod względem aktywności, czy to psy bardziej typu ,,wariat" czy kanapowiec. Smile I jak wygląda z ich szczekliwością jeżeli takowa jest i chęcią do pracy i szkolenia.

Tak na prawdę to zależy od psa jeden jest kanapowcem zaś drugi ma ADHD przez cały dzień.
To zależy na jakiego pieska natrafisz. Przy kupnie zapytaj się który szczeniak jest najspokojniejszy i go weź do domu no chyba że chcesz pieska który będzie bardzo żywy to wybierz najbardziej ruchliwego i odważnego. Szkolenie jest bardzo proste ale TYLKO W MŁODYM WIEKU potem też będą efekty tylko wolniej przyjdą. Shih-Tzu są indywidualistami więc jeśli czegoś nie chcą zrobić to nie no chyba że masz coś dobrego w ręceGrin

shihtzusie.blox.pl
psiak
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2011 17:14
Nowicjusz

Dziękuję za odpowiedzi Smile
Przepraszam, że tak długo milczałam ale miałam pełno spraw na głowie.
Piesek nie jest dla mnie ale dla znajomej, której trochę pomagam, bo moim zdaniem an forach można się najwięcej dowiedzieć.
Dziękuję wam za pomoc. Tofik jest już w nowym domu i na razie ma się dobrze (jest w nim dopiero od niedzieli). Jest jednak bez rodowodu, mimo moich zachęt ale cóż zmuszać do tego nikogo się nie powinno, a piesek z pewnością i tak będzie wspaniałym towarzyszem.
Cieszę się, ze tak miło mnie tutaj przyjęto. Wykłócać się rzecz jasna nie mam z nikim zamiaru, bo tak jak powiedziałam zmuszać się do tego nie powinno, a już w zupełności wystarczy tego typu ,,najazdów" na innych forach. Smile
I przy okazji chciałam zapytać o coś jeszcze: sama mam psy zupełnie innych ras więc nie wiem jak wygląda z pielęgnacją szczeniaka tej rasy: czy już teraz należy przycinać mu sierść?

Mona
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2011 17:59
Awatar

SHIH-TZU maniak

Powinno obcinać się włos gdy pies ma minimum 6 miesięcy z tego co wiemSmile
Pochwal nam się swoimi psinkami i zaproś swoją znajomą do naszego forumWink
Ps. Bardzo fajnie że nie jesteś taka jak niektóre i się odezwałaśSmile jeśli by się dało to poprosiła bym o forteczki psinySmile
Była monika-mikiWink
Monika & Mikuś

Galeria Mikiego:
http://www.shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=82
Pomóż psiakom:
http://www.pustamiska.pl/
http://besty.pl/546239

shihtzusie.blox.pl
sylvera
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2011 20:01
Awatar

SHIH-TZU maniak

Co do obcinania to tak jak pisała Monia ale czesać trzeba od razu żeby piesek się przyzwyczaił, należy też przemywać oczki i pilnować żeby nie ropiały, wyrywamy też włoski z uszu, one są martwe, sztywniejsze niż reszta włosów, łaskoczą pieski, zbiera się na nich woskowina i brud, może zaatakować grzyb, drożdżaki, ciężko się tego pozbyć. Podczas pierwszej wizyty u weta najlepiej poprosić żeby obejrzał uszki i jeśli trzeba wyrwał włoski, tak było u mnie przy okazji zobaczyłam jak to się robi i jak się czyści uszy bo to też trzeba robić mniej więcej raz na pół roku a w razie konieczności częściej.

edzia1111
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 17-05-2011 20:09
Awatar

SHIH-TZU maniak

Data rejestracji: 22.03.11

miło nam że są jeszcze osoby normalnie reagujące na to czy piesek ma rodowód czy nie ,chociaż popierają r=r i liczą sie ze zdaniem każdego z osobna,bo to jest indywidualna sprawa każdego z nas,miło nam cię u nas gościćGrin
edzia1111Wink

Galeria Alis
http://shih-tzu.pl/photogallery.php?album_id=95

Jast
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 16:41
Nowicjusz

Data rejestracji: 01.06.11

Może i ja się zapytam: Jak kupujemy shi-tzu bez rodowodu, czy na 95% będzie to shi-tzu? Moja sąsiadka kupiła swoją Nesti za 500 PLN, ale bez rodowodu. Na bank jest to rasowy pies,bo jak porównuję ją z fotkami waszych pupili, wygląda tak samo. Myślę, że to by się opłacało, ale skąd można "wziąć" tą pewność?
Po raz pierwszy zakochałam się w tej rasie, gdy ujrzałam już nie po raz pierwszy, shi-tzu mojej sąsiadki. Było to 1 VI 2011. I choć mam 11 lat, chcę mieć tego psa.
I chociaż te psy są małe,
we właścicielu zakochane.
Są jak papużki nierozłączki,
co wiek nimi rządzi.

sylvera
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 01-06-2011 17:25
Awatar

SHIH-TZU maniak

Tu nie chodzi o opłacenie, kupując psa bez rodowodu musisz się liczyć z pewnymi ograniczeniami np. nigdy nie zarejestrujesz go w ZK i nigdy nie będzie miał rodowodu i brał udział w wystawach. Musisz też dokładnie sprawdzić warunki w jakich piesek przebywa i poznać co najmniej jedno z rodziców więc najlepiej odbierać go osobiście, pies powinien mieć co najmniej 7 tygodni, wtedy zaczynają być widoczne podstawowe cechy shih, powinien mieć książeczkę zdrowia z co najmniej jednym szczepieniem przeciw wirusowym ( nosówka, parwowiroza itd) i dwoma odrobaczeniami resztę szczepień robisz sama. Dobrze się zastanów cena pieska to pestka prawdziwy koszt to pielęgnacja i utrzymanie, są bardzo wrażliwe więc jeśli chcesz żeby był zdrowy i piękny (ma włos nie sierść) musi być odpowiednia karma i odpowiednie kosmetyki, grzebienie, zgrzebła. Decyzja musi być naprawdę przemyślana, poczytaj u nas o pielęgnacji i zdrowiu i o karmach, powinnaś jak najwięcej wiedzieć wtedy będzie wszystko ok.

Przeskocz do forum:
Reklamy